Bireysel Danışmanlık

BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

          İnsanlar hayatlarının akışı içerisinde birtakım zorluklarla karşılaşabilirler. Karşılaştıkları bu sorunlarla kimi zaman başa çıkabilirken kimi zaman çıkamazlar. Kişiler günlük hayat içerisinde yaşadığı bu zorluklar sebebiyle sadece kendisiyle değil çevresiyle de sorun yaşayabilir. Okul, iş ve evliliklerinde problemler başlayabilir.  Bu durumda insanlar hem sorunlarıyla başa çıkabilmek hem de çevresiyle yaşadığı problemleri çözebilmek için psikolojik yardıma ihtiyaç duyabilir.

          Tam da bu noktada devreye giren bireysel danışmanlık/bireysel psikoterapi, kişilerin uzman kişiler ile birebir olacak şekilde psikolojik destek almalarını ifade etmektedir. Psikolojik destekler, kişilerin hayatlarındaki sorunların kalıcı olmasını engellemekte ve sorunun asıl kaynağının bulunmasında büyük bir önem taşımaktadır.

         Psikolojik yardım almak için ilk adımı atmak zor bir süreçtir. Ancak uzman bir psikolog/psikoterapistten alınacak destek; kişilerin kendilerine ve çevrelerine karşı farkındalığını ve yaşam doyumunu arttıracaktır.

 

BİREYSEL DANIŞMANLIK/PSİKOTERAPİ NEDİR?

Bireysel danışma /bireysel psikoterapi, tek danışan ve tek danışmanın olduğu bir görüşme türüdür.

Bireysel danışmanlık kişinin kendi iç dünyasına yaptığı bir yolculuktur. Bu yolculuk ile kişi kendini yeniden kendini keşfeder. Bireysel danışma/ psikoterapi ile kişi hayata ve sorunlara farklı pencerelerden bakabilmeyi öğrenir. Günümüzde birçok kişi herhangi bir psikolojik sorun yaşamamasına rağmen kişisel farkındalığını ortaya çıkarabilmek amacı ile de Bireysel danışma/ psikoterapi hizmetinden faydalanmaktadır. Böylece, kişi günlük yaşamında karşılaştığı problemlere karşı çözüm odaklı olma yeteneğine sahip olmaktadır.

Bireysel danışma/psikoterapi hizmetinde kişi içinde bulunduğu durumu daha iyi analiz etme, nedenlere farklı açılardan bakma, sorunu daha iyi anlama ve tanımlama becerilerini geliştirir. Terapist /Psikolog danışanın yeni geliştirdiği bu becerilerini var olan sorununun çözümünde ve farlı stratejiler geliştirmesinde kullanmasına rehberlik eder. Kişi kendi içine yaptığı yolculuk sonunda hayatının kontrolünü eline almaya hazır hale gelir.

 

BİREYSEL DANIŞMANLIĞIN /PSİKOTERAPİNİN AMACI NEDİR?

Bireysel danışma/ psikoterapinin amacı kişiyi iç ve dış dünyasıyla bütünleştirerek çeşitli nedenlerle kişide oluşan psikolojik sorunların giderilmesini, kişinin daha doyumlu ve mutlu bir yaşam yolculuğu sürmesini sağlamaktır.

 

BİREYSEL DANIŞMANLIKTA ELE ALINAN KONULAR NELERDİR?

Bireysel danışma/ psikoterapi ruhsal rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığı gibi, ilişki sorunları, stresle veya öfkeyle başa çıkma, kariyer planlama gibi diğer kişisel gelişim alanlarında da kullanılmaktadır.

Bireysel danışma/ psikoterapi kişilerin ileriki hayatlarında daha pozitif ve doyuma ulaşmış bir hayat yaşayabilmelerini sağlarken, aynı zamanda geçmiş zamanlarda yaşadığı cinsel taciz ve fiziksel istismar gibi korku ve travmaya sebep olan olaylar da ele alınmaktadır.

 

Bireysel danışma/ psikoterapi de ele alınan konular şu şekilde sıralanabilir;

 • Öfke Kontrol Problemi,
 • Obsesif-Kompulsif Bozukluk (Sürekli Yenilenen/Takıntılı Düşünce Ve Davranışlar),
 • Fobiler,
 • Kaygı (Anksiyete)bireysel_danışmanlık_psikoterapist_mehmet_ulubey
 • Depresyon,
 • Panik Atak,
 • Özgüven Problemi,
 • İlişkilerde Yaşanan Sorunlar
 • Karar Verme ve Problem Çözme
 • Yeme Bozuklukları
 • Travma Sonrası Psikolojik Destek
 • Konuşma Bozuklukları
 • Davranışı Yeniden Yapılandırma
 • Yaşam Plânlama
 • Çatışma Çözümü
 • Kariyer Planlama ve Uygulama
 • Duygu Yönetimi
 • Erişkin Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite
 • Uyku Bozuklukları

 

Eğer ruhsal alanda sorunlar yaşıyorsanız, tanı almış bir rahatsızlığınız varsa ya da kişisel gelişim alanında işlevselliğinizi kaybettiğinizi, yaşam kalitenizin olumsuz etkilendiğini düşünüyorsanız, bu durumlar karşısında hiç vakit kaybetmeden Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey’i arayarak randevu alabilir ve tedaviniz için ilk adımı atabilirsiniz.

 

BİREYSEL DANIŞMANLIK HİZMETİNİ ONLINE TERAPİ OLARAK ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Uzman Psikolojik Danışman /Psikoterapist Mehmet Ulubey son yıllarda oldukça popüler olan e-terapi & Online Terapi uygulamalarına başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir ve etmeye devam etmektedir.

Sizde evinizin rahatlığında, randevu kaçırdım derdi olmadan, istediğiniz anda, hızlı ve güvenilir bir şekilde bireysel danışmanlık hizmeti almak isterseniz hemen Uzman Psikolojik Danışman /Psikoterapist Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

 

Uzman Psikolojik Danışman /Psikoterapist Mehmet Ulubey’ den Direk Randevu İçin: 0533 644 22 18

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir