Tercih Danışmanlığı

Meslek seçimi ergenlikte okul ve bölüm tercihiyle başlayıp, üniversiteyi bitirince kişinin hangi alanda iş yaşamına devam edeceği ile devam eder. Tüm bu süreçler öğrencinin kariyer yolculuğunda önemli dönüm noktalarıdır.

Meslek seçimi okullarda ve dershanelerde genellikle sadece akademik başarı ölçütüne ve popüler olan bölümlere göre yapılmaktadır. Oysa kişinin yaşam kalitesi ve kişisel mutluluğu üzerinde en belirleyici öğelerden biri olan iş seçiminde ilgi ve yetenek gibi başka ölçütler de dikkat alınmalıdır. Rekabete dayalı eğitim ve ekonomik sistem, ilgi ve yeteneklere göre meslek seçiminin ütopik hatta nerdeyse imkansız bir durummuş gibi algılanmasına yol açmaktadır. Oysa kişinin kendi ilgi ve yeteneklerine uygun okul ve meslek seçimi; işini severek yapmasına ve böylece mutlu bir insan olmasına imkan sağlayacaktır. Ünlü eğitimci A.S. Neill “mutlu bir marangozu mutsuz bir doktora yeğlerim” derken bu duruma bir atıfta bulunmaktadır.

 

TERCİH DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Tercih danışmanlığı, piyasanın talepleri ve eğitim sisteminin getirdiği gereklilik nedeniyle son yıllarda oldukça popüler olan bir danışmanlık hizmetidir.

Eğitim ve iş yaşamındaki tercihler konusunda tercih danışmanlığı kişiye bir çeşit ayna tutar. Tarafsız bir gözle yetenek, ilgi, aile beklentileri gibi birçok farklı yönden kendisine bakarak daha gerçekçi kararlar alabilmesini sağlar. Ayrıca tercih danışmanlığı ile kişi seçenekleri ve fırsatları da daha geniş bir yelpazede ele alabilir.

 

TERCİH DANIŞMANLIĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Tercih danışmanlığı ile öğrenci;

  • Kendiyle ilgili daha çok bilgi edinir,
  • Eğitim ve mesleki olasılıklarla ilgili farklı kaynaklardan araştırma yapma imkanı bulur,
  • Piyasadaki trendler, yeni meslekler hakkında fikir edinir,
  • Yol haritası çizer, zamanı etkin biçimde kullanır.

 

Uzman Psikolojik Danışman & Öğrenci Koçu Mehmet Ulubey kendisine başvuran öğrencilere ortaöğretim ve yükseköğretim konusunda etkili ve verimli bir şekilde tercih danışmanlığı yaparak, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ülkemizde ve yurt dışında saygın, kaliteli bölüm ve üniversitelere yerleştirilmelerini sağlarmaktadır.

 

TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİNİ ONLINE TERAPİ OLARAK ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey son yıllarda oldukça popüler olan e-terapi & Online Terapi uygulamalarına başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir ve etmeye devam etmektedir.

Tercih danışmanlığı, piyasanın talepleri ve eğitim sisteminin getirdiği gereklilik nedeniyle son yıllarda oldukça popüler olan bir danışmanlık hizmetidir.

 

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey’den Direk Randevu İçin: 0533 644 22 18

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir