Cinsel Terapi

Cinsellik; psikolojik, sosyolojik, fizyolojik yönleri olan, insanın doğuştan getirdiği cinsiyete ait özelliklerin tümünü içine alan bir kavramdır. (Kişinin cinsiyeti, cinsel kimliği, oturuşu, saç şekli…) Dolayısıyla cinsellik, bireyin yalnızca üreme organlarını değil, insan olarak sahip olduğu tüm özelliklerini yansıtmaktadır. Cinselliğin, insanın bireysel varlığını devam ettirmek için yaşamsal bir işlevi olmasa da, yaşam kalitesini oluşturan ögeler arasında önemli yeri vardır ve cinsellik insan yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır.

Çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde her bireyde cinsellik ve cinsel davranışa ilişkin düşünceler gelişir. Bireyin cinsel davranışının gelişimindeki en önemli unsur, bireyin içinde yetiştiği kültürel yapının, toplumun cinselliğe karşı bakış açısıdır. Ne yazık ki toplumumuz, sosyal ve kültürel yapısı itibarıyla, cinselliğin tabu olarak görüldüğü ve cinsel konuların açık olarak konuşulmadığı toplumlardan biridir. Hayatın oldukça içindeyken ve önemli bir fizyolojik ihtiyaçken toplumumuzda ciddi ve edepli konuşmalarda cinselliğe yer verilmemekte ve cinselliğin konuşulması ayıp olarak görülmektedir. Cinsel alandaki bu yasakçı zihniyet toplumumuzda batıl inanç ve mitleri arttırmakta, bu durumda bireylerde cinsel problemlere neden olmaktadır.

Ülkemizdeki görülen cinsel problemlerin batıl inançlar dışındaki bir diğer sebebi ise cinsel eğitim konusundaki eksiklik ve bilgisizliktir. Bu yüzden cinsel terapistlerin öncelikli amacı bireyleri cinsellik konusunda eğitmek ve cinsel terapi ile çiftin yanlış bilgilerini düzelterek bunları yaşamlarına aktarmalarını sağlamaktır.

 

CİNSEL TERAPİ NEDİR?

Cinsel işlev bozukluklarından kaynaklanan ruhsal dengede meydana gelen bozuklukları düzeltmek, cinsellikle ilgili yetersiz, yanlış bilgi ve inançları düzeltmek, cinsel mitler hakkında bilgilendirme yapmak, mevcut sorunlar ve ileride oluşabilecek sorunlarla ilgili çifte/bireye yardımcı olmak, çifte/bireye yeniden cinsel eğitim vermek, çiftlerin/bireylerin kendilerini tanımalarını sağlamak, cinsel çatışmaları çözümlemek, çatışmalardan doğan kaygı ve gerilimleri azalmak, çiftler arasındaki ilişkileri iyileştirip, olgunlaştırmak için kullanılan tüm teknik ve yöntemlere cinsel terapi diyebiliriz.

 

CİNSEL TERAPİST NE YAPAR?

Cinsel terapide terapist /psikolog öncelikle cinsel sorun yaşayan kişilere sorular sorarak sorunların kaynağını öğrenmeye çalışır. Eğer yaşanan cinsel problemlerin temeli fiziksel nedenlerden kaynaklanıyorsa cinsel terapist danışanı üroloji ya da jinekoloji gibi ilgili alanlara gerekli yönlendirmeleri yapar. Cinsel problemler psikolojik temelli ise cinsel terapist bir cinsel terapi programı hazırlar. Bu program uygulanmaya başlanır. Cinsel terapist, kesinlikle bir kadını ya da erkeği fiziksel olarak muayene etmez, cinsel organlarına dokunmaz.

Cinsel terapi seanslarının bir kısmında çift bir arada, bir kısmında ise ayrı ayrı olarak terapiye alınır. Kişiye veya çifte çeşitli ödevler verilir. Ödevler kolay anlaşılan ve kolayca uygulanan ödevler olup, nasıl yapılması gerektiği her seansta terapist/ psikolog tarafından anlatılır. Ödevler arasında çeşitli nefes, gevşeme, dokunma egzersizleri, odaklanma, odaktan uzaklaşma, duyusal egzersizler bulunmaktadır.  Cinsel terapide başarı tamamen kişinin veya çiftin ev ödevlerini yapmasına bağlı olup, ödevler terapistin anlattığı şekilde yapıldığında kesin olarak çözüme ulaşılmaktadır.

 

CİNSEL TERAPİDE ELE ALINAN KONULAR NELERDİR?

Her terapide olduğu gibi cinsel terapide de gizlilik esastır. Ancak cinsel terapide ele alınan konular bireyin/çiftin mahrem konuları olduğundan gizlilik daha da önem kazanmaktadır. Bu sebeple cinsel terapi seanslarında cinsel terapistle paylaşılan tüm bilgiler gizli tutulur. Uzman Psikolojik Danışman & Cinsel Danışman Mehmet Ulubey özellikle bu hususta oldukça dikkatli davranmakta ve danışanlarından takdir toplamaktadır.

Cinsel terapi, sertleşememe veya sertleşmeyi devam ettirmekte güçlük çekme, orgazm olamama, erken boşalma, vajinismus, ağrılı cinsellik yaşama (disparoni), cinsel isteksizlik gibi cinsel problemlere ek olarak mastürbasyon, fanteziler, cinsellikten zevk alamamak, kendini ifade zorluğu ve yetersiz/yanlış bilgi konularında bireye/çifte çözümler sunar.

 

CİNSEL İŞLEV BOZUKLUĞU NEDİR?

Hem kişiye hem çifte cinsel ve günlük hayatında sıkıntıya yol açan, çiftin evlilik ve yaşam kalitesini düşüren, cinsel birleşmeyi zorlaştıran, cinsellikten zevk almayı engelleyen sorunlara cinsel işlev bozukluğu denir.

Cinsel işlev bozuklukları, cinsel ilişkinin herhangi bir aşamasında ortaya çıkarak bazen eşlerden birinin, bazen her ikisinin cinsel haz almasını engellerken, bazense eşlerden birinin olumsuz bedensel hisler (ağrı,acı,sancı gibi) hissetmesine neden olmaktadır.

Sıkça karşılaşılan cinsel işlev bozukluları; Vajinismus, Cinsel Uyarılma Bozukluğu, Orgazm Bozukluğu, Cinsel İsteksizlik, Erken Boşalma, Sertleşme (Ereksiyon) Bozukluğudur.

 

KADINLARDA GÖRÜLEN CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI

 • Cinsel İsteksizlik
 • Cinsel Uyarılma Bozukluğu
 • Cinsel Tiksinti Bozukluğu
 • Vajinismus
 • Ağrılı Cinsel İlişki (Disparoni)
 • Orgazm Bozukluğu

 

ERKEKLERDE GÖRÜLEN CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI

 • Cinsel İsteksizlik
 • Cinsel Tiksinti Bozukluğu
 • Erken Boşalma
 • Orgazm Bozukluğu
 • Sertleşme Bozukluğu

 

CİNSEL TERAPİLERDE BAŞARI ORANLARI YÜKSEK MİDİR?

Cinsel terapi de başarı oranı oldukça yüksektir. Cinsel terapiye en iyi ve en kısa sürede yanıt veren bozukluk kadın cinsel işlev bozuklukları arasında en sık görülen vajinismustur. Bir diğer başarı oranı yüksek olan kadın cinsel işlev bozuklu, Disparoni (ağrılı cinsel ilişki) tedavisidir ve tedavisi vajinismus tedavisine benzerdir. Ancak cinsel istek bozukluğu tedavisinin cinsel terapiye yanıt oranı diğer cinsel sorunlara göre daha düşüktür.

 

CİNSEL TERAPİDE DÜZELEN CİNSEL SORUNLAR NÜKS EDER Mİ?

Cinsel problem ile başvuran bir hastanın tedavisi tamamlanmış ise sorunun tekrarlama olasılığı bulunmamaktadır. Ancak tamamlanmamış ya da yarım bırakılmış cinsel terapilerde cinsel sorunlar nüks edebilir. Tekrar terapiye alındığında ise hastada depresyon, motivasyon eksikliği nedeniyle tedavi süresi uzayabilir. Ayrıca tedavisini başarıyla tamamlayan bir hasta ilerleyen yaşlarda fizyolojik nedenlerden kaynaklı tekrar aynı cinsel problemi yaşayabilir. Örneğin; daha önce sertleşme bozukluğu nedeniyle tedavi edilmiş olan bir hastada ileri yaşlarda şeker hastalığı veya kalp damar hastalığı gibi bedensel hastalıklar nedeniyle tekrar sertleşme bozukluğu gelişebilir.

 

Cinsel yaşamınızda sorun olduğunu fark ettiğinizde vakit geçirmeden Uzman Psikolojik Danışman & Cinsel Danışman Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz. Erken müdahale hem sizi çözüme ulaştıracak, hem de eşinizle ilişkinizin zarar görmesine engelleyecektir. 10 yıldır bu konular üzerinde çalışmakta olan Uzman Psikolojik Danışman & Cinsel Danışman Mehmet Ulubey bugüne kadar tüm danışanlarından olumlu sonuçlar almıştır ve almaya devam etmektedir.

 

CİNSEL TERAPİ HİZMETİNİ ONLINE TERAPİ OLARAK ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey son yıllarda oldukça popüler olan e-terapi & Online Terapi uygulamalarına başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir ve etmeye devam etmektedir.

Sizde evinizin rahatlığında, randevu kaçırdım derdi olmadan, istediğiniz anda, hızlı ve güvenilir bir şekilde cinsel terapi hizmeti almak isterseniz hemen Uzman Psikolojik Danışman & Cinsel Danışman Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

 

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey’den Direk Randevu İçin: 0533 644 22 18

Yorum 28

 1. Harun says:

  Online seanslarınız varmıdır acaba

 2. Asu says:

  Online üç yaş çocuk istismarı görüşme ile çözüm alınır mı

 3. Sercan says:

  Ereksiyon sorunu yaşıyorum bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim hocam

 4. Sercan says:

  Ereksiyon sorunu yaşıyorum bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim

 5. şanzimet says:

  merhaba hocam ben 6 aylık evliyim eşime belli etmek istemiyorum ama cinsel isteksizlik yaşıyorum. ona söyleyip onu üzemek istemiyorum. ama resmen rol yapıyorum. bunun üstesinden nasıl geleceğim eşime belli etmeden nasıl halledebilirm
  teşekkürler

 6. şölen says:

  5 ay önce evlenmiştik ama bir türlü birleşme yaşayamıyorduk.Artık psikolojimiz bozulmuştu kavga eder olmuştuk.Eşim bana çok kolay kızmaya başlamıştı.Kitaplar aldık okuduk,beraber bişeyler denedik ama bir türlü yapamadık.Sonunda ablam bize mehmet beyi buldu. Cinsellikle ilgili bilmediğimiz ne çok şey varmış mehmet bey bu konuda bilgisi çok yüksek bir uzman ve çok iyi anlatıyor.Bunları konuşmak kolay değil ama yanında kendinizi rahat hissediyorsunuz.Biz 9 seans sonra birleşmeyi başardık,son görüşmemizde sevgili mehmet bey ile kahve içtik pasta yedik kutladık.Keşke daha önce tedavi alsaymışız

 7. kenan says:

  mehmet beyi internette arastırma yaparken buldum,aradım ve randevu aldım. uzun yıllardır yasadıgım ama hep ertelediğim erken boşalma konusunda kendisiyle görüstüm. Daha önce bu konuda caba sarfetmediğime pişmanım.keske bu sorunu çözmek için bu kadar beklemeseydim. Her ne kadar el yordamıyla internette gezinip ,bilgilenmeye sorunu anlamaya calıssam da bu konuda bir uzmana danısmaya üşendim ve çekindim.mehmet hoca ile tanısmamızla sorunla yuzlesmeyi ,anlamayı ve tanımlamayı ögrendim. Ögrendiğim en önemli sey de artık ERKEN BOSALMA degil İSTEMSİZ BOSALMA denmesi gerektiği. yaklasık 3 aylık ve düzenli görüsmeyle mehmet beyin ,yölendirme bilgilendirmeyle sorunun üstesinden geldiğimi paylaşmak istiyorum. Hayatımızın en özel yanını ,size sagladığı güven ,rahatlık ve verdiği yakınlık duygusu,bilimsel öneri ve yönlendirmelerle hiç beklemediğiniz bir biçimde ,şaşırtıcı olarak haftalık gelişmeyi yasayıp deneyimlemek müthişdi. Çok tesekkurler

 8. hatice says:

  ben hastaymışım ama bunun bir hastalık olduğunu bilmezdim psikolog da bilmem hiç ben doktor deyince hep hastaneye geldim onuda hep doğum için bir köyde yaşıyorum. eşimle birlikte olmak bana çok acı veriyor. her defasında başıma kaynar sular dökülürcesine yanıyor canım. ilk başlarda bana yardımcı olmaya çalışıyordu ama sonra sonra hiç umursamamya başladı. herşey o kadar zor oldu ki kimseye de anlatamadığım bir problem bu görevimde ve hep böyle acır sanıyordum. bizim oralara tatile gelen abla çözdü beni sonra da mhemt hocayı tarif etti eşimden gizli gizli geldim önce sonra anlattım birlikte geldik o kadar mutluyum ki artık çok teşekkür ediyorum acı çekmemek zevk almak demek bunlar bana da nasip olacakmış

 9. leyla says:

  mehmet bey çok teşekkür sizi tanıdığım için eşimle birlikte çok mutlu olduk psikolog olarak o kadar içten ve samimi davranıyorsunuz ki insanın sizinle derdini paylaşması hiçte zor olmuyor. hitabınız olaylara yaklaşımınız. bizi yargılamadan dinleyişiniz en önemlisi anlayışınız. harikasınız çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ve herkese kesinlikle tavsiye ediyorum mehmet hocayı kesinlikle daha iyi si yok bence yıllardır baş edemediğim problemimi 4 seansta çözüme kavuşturan kahramandır kendisi

 10. raki says:

  eşimle aramızda uçurum doluyor. malesef ben eşime cinsel bir içerik olmadan sarılamayacakmıyım. dokunmak istiyorum evet öpmek istiyorum. ama sevişmek gelmiyor içimden ben neden bu kadar isteksizim diye düşünüyorum hatta öyle olmak istiyorum ki bıktırayım onu yaa neden ben böyleyim çok ağladım var mı bundan kurtulmanın bir yolu hocam

 11. yusuf says:

  mehmet bey cinsel terapide çok başarılı gerçekten yaşadığım sıkıntıların gitmesi kurtulmak normal bir cinsel ilişki yaşamak bu benim için mucize demek işte ben bu mucizeyi mehmet beyle kavuştum. çok teşekkür ediyorum ve cinsel terapide kesinlikle tavsiye ediyorum. yıllardır bu sıkıntıya katlanıp gelmediğimi için de çok pişmanım. bu arada mehmet bey o kadar güzel yardımcı oluyor. asla sizi utandırmıyor.

 12. yasemin says:

  merheba hocam sevgilimle olan cinsel ilişkimde problemler yaşıyoruz her şey güzel giderken birden birie kuruyorım bunun sebebi ve çözümü ne olbilir. ne olur bir şey söyleyin ilişkimizn bu yüzden bitmesinden çok korkuyorum. lütfen hocam yardımınıza ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim

 13. rukiye says:

  Vajinismus sorunu sebebiyle Mehmet Bey’den yardım aldım. Sorunun kaynağına inen Mehmet Bey nokta atışları yapıpbu sorunu kısa sürede çözmemizi sağladı. Bu süreçte korktuğum ve olumsuz düşüncelere kapıldığım zamanlarda bile her zaman anlayışlı, samimi, sabırlı ve kararlı davranışlar sergileyerek beni cesaretlendirdi. Aslında vajinismusun tamamen travmalara bağlı olan bilişsel yapıyla ilişkili olduğunu göstererek hayatımı oldukça önemli bir şekilde etkiledi. Seanslarda sadece bu sorun hakkında değil, aynı zamanda, yaşamımızın kalitesini artıracak kıymetli konular hakkında da konuşarak keyifli ve verimli zamanlar geçirdim. Mehmet Bey gerçekten işini keyifle yapan, yalnızca maddi kazanç sağlama amacı gütmeyen, alanında uzman, güleryüzlü, samimi, espirili, nitelikli, pratik bir zekaya sahip ve doğru yönlendirmeler yapan bir kişidir. Bu sebeple herhangi bir sorun yaşayan ve özellikle vajinismus tedavisi arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 14. ceylin says:

  Vajinismus sorunum vardı ve hayatımı oldukça olumsuz ve kalitesiz yönde etkiliyordu.
  Danışmanlık sürecine sorunu kendimiz çözemeyeceğimiz için karar verdi. Süreç yaklaşık iki buçuk ay sürdü ve oldukça gelişmeci bir yönde ilerledi. Soruna nokta atışı yapıldı, kesin çözümler bulundu. Süreci olumsuz etkileyebilecek tüm değişkenler sırayla ortadan kaldırıldı. Samimi, net, anlayışlı tavırlar doğrultusunda devam eden süreçte olumsuz hiç bir durum söz konusu olmadı. . Cesaretlendirici ve güven verici tutum ve davranışlarla süreç başarılı bir biçimde sonlandırıldı.
  Mehmet beyi daha kaliteli bir yaşam sürmek ve sorunlarından kurtulmak isteyen bireylere tavsiye ederim.

 15. sinan says:

  Sorunumuz tam olarak cinsel birleşmenin gerçekleşememesiydi. İlişki denemeleri sırasında gerginleşiyor, kaslarım kasılıyor ve acı duyuyordum. Hatta gün içerisinde kas ağrılarım oluyordu. İnternette araştırma yaptıktan sonra uzman birinden yardım almaya karar verdik. İlk etapta aklımıza bazı soru işaretleri vardı. Acaba psikolojik danışman yeterli olur mu jinekoloğa mı gitsek boşuna zaman ve para kaybı yaşar mıyız? Neyse ki Mehmet Beyle karşılaştık ve bu karmaşadan kurtulduk. Gerçekten sorun psikolojikmiş ve çözüm aslında basitmiş. Danışma süreci olumlu geçti ama yine de son aşamaya kadar acaba olacak mı, ya olmazsa düşüncesi vardı. Bu süreçte en büyük desteği veren eşime olan aşkım daha da arttı onun ve Mehmet bey’in sayesinde psikolojik olarak çok fazla yıpranmadan bu sorundan kurtuldum. Vakit kaybetmeden danışma sürecine başlama gerçekten çok önemliymiş. Mehmet bey’in tutumu, yaklaşımı çok güzel ve her şeyi ayrıntısıyla düşünen bir psikolojik danışman. Kesinlikle tavsiye ederim.

 16. Şule says:

  Kimselerle anlatamadığınız derdinizi artık dert etmeyin derim. Bu adam oldukça uzman konusunda. Yüzündeki gülümseme yetiyor kendinizi ve sorunlarınızı açmaya…

 17. Ali says:

  Cinsel terapi nin mucidi sanki Mehmet Ulubey hocam
  Gördüğüm tanıdığım herkese bildiğim bilmediğim herkese tavsiye ediyorum kendimi beni kırk yasimdan sonra yeniden erkek olduğum u güçlü olduğu mu kanitlamami sağladı kendisine çok teşekkür ederim
  Elinize emeğinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim

 18. Meltem says:

  İlgisi, güleryüzü ve alanındaki deneyimiyle gittiğim her seans sonrası kafamda hiç soru işareti bırakmayan başarılı başarılı terapistim

 19. Yagmur says:

  Herşey için çok teşekkürler, iyi ki siz varsınız… yoksa çok güzel hayallerle evlendiğim ailem artık olmayacaktı.

 20. Deniz says:

  Psikolog mehmet bey, öncelikle nezaketiyle mükemmel bir kişilik.. uzun zamandır çekimser kaldığım bir husus konusunda güvenerek gittiğim memnun mutlu kaldığım içinde ayrıca teşekkür ederim. Başarılı yenilikçi genç psikologumuzaa mutlu esenlikli günler dilerim❤️

 21. Serpil says:

  cinsel terapist mehmet beyi arkadaşım aracılığı ile tanıdım iyikide tanımışım . Mütevazı,ilgili,duyarlı Herşeyi detaylı şekilde anlatan sorduğun sorulara sabırla cevap veren tane tane bıkmadan anlatan çok ender psikologlardaan biridir. Keşke zamanında mehmet beyi tanımış olsaymisim . 7/24 telefonlara cevap veren, karşısındaki hastayi direk ismiyle hitap eden, gelip geçici hastam diye bakmayan. İşini severek yapan nadir doktorlardan biridir. Ben çok memnunum herkese tavsiye ederim . Klinikte çalışan diğer ekip arkadaşları`da güler yuzlu hal hatır sorucu olması benim için çok önemliydi

 22. Bengu says:

  Canım hocam öncelikle sizin gibi muhteşem bir insanı tanıdığım ve danışanı olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.Siz bu hayatta benim en büyük şansımsınız güler yüzünüz samimeyetiniz alçak gönüllü oluşunuz, hasta uzman İlşkiniz mükemmel çevremdeki herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 23. Zeliha says:

  Psikolog mehmet ulubey İlgisini,alakasını,anlayışını kelimelerle anlatamayacağım bir insan kendisi.Mesleğe olan inancımın ve sevgimin artmasında rolü çok büyüktür.Kendisini bir idol olarak görmekteyim. hocamın yanında kendinizi kötü hissetmeniz mümkün değil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir