Çocuk Danışmanlığı

Anne ve baba olmak, bireylerin hayatındaki en büyük dönüm noktalarından biridir. Anne-baba olmakla birlikte ebeveynler tüm hayatlarını ona göre planlayacakları ve ilgilenecekleri bir bireye sahip olurlar. Artık onların en büyük görevi dünyaya getirdikleri bireyin kişilik özellikleri, gelişim özellikleri ve yaşayacağı sorunlarla ilgilenmek ve ona yardımcı olmaktır.

Anne ve babalar çocuklarının oturmaya çalışan kişiliği, okul öncesi ve okul süreci yaşadıkları tüm sıkıntılar, biyolojik sorunlar gibi birçok problemle baş etmeye çalışırlar. Ancak bazı durumlarda başa çıkma konusunda desteğe ihtiyaç duyarlar. Sağlıklı bir birey yetiştirebilmek için ebeveynlerin yetersiz kaldığı durumlarda çocuk danışmanları devreye girmektedir. Aile ve çocuk danışmanları, çocuk ve aile ile görüşerek, çocuklarda yaşanan problemlerin ana kaynağını bulmakta ve çözümü konusunda ailelere destek olmaktadırlar.

Çocuk danışmanlığına başvurular, internet kullanımının yaygınlaşması, okul döneminin daha erken süreçlerde başlaması gibi günümüzde meydana gelen çeşitli değişikler nedeniyle oldukça sık olmaktadır. Aileler tüm bu problemleri çocuk danışmanlığı sayesinde çözüme kavuşturabilirler.

 

ÇOCUK DANIŞMANLIĞI NEDİR?

0-6 yaş arasındaki ruhsal gelişim süreci çocuğun tüm hayatını etkiler. Bu dönemde ortaya çıkabilecek stres faktörleri çocuğun psikolojik gelişimi için önemli bir rol oynar. Çocuğun baş etme becerisi henüz bir yetişkininki kadar gelişmiş olmadığından stres durumlarında psikolojik sorunlar gelişebilir.

7 yaşında okula başlayan bir çocuk ise okula uyum problemleri yaşayabilir. İlerleyen yıllarda okulda veya bireysel olarak farklı problemler yaşayabilir. Bu problemlerle başa çıkma beceresi 0-6 yaş dönemdeki gibi henüz yeterli olmadığından yine psikolojik sorunlar gelişebilir.

Çocuk danışmanlığı; okul öncesi dönemde ve okul dönemindeki çocuklara yönelik olarak, onların bulundukları yaş dönemine ait gelişim özellikleri ve sosyal çevre ile etkileşimleri sonucunda oluşabilecek duygusal, sosyal, gelişimsel ve davranışsal sorunlarını çözülmesi, bireysel gelişimlerinin yaşlarına ve cinsiyetlerine uygun olarak desteklenmesi ve güçlendirilmesine yönelik hizmetleri içermektedir.

Çocuk danışmanlığı hizmeti sadece çocuk ile değil anne-baba-çocuk ile yürütülmektedir. Gereken durumlarda okul ve öğretmen ile de işbirliği yapılarak onlarda sürece dahi edilmektedir.

 

0-6 YAŞ ARASI ÇOCUK DANIŞMANLIĞI NEDİR?

0-3 yaş arası çocuklarda henüz ben kavramı gelişmediğinden sosyalleşmeye hazır değildir. Bu nedenle bu yaş dönemi çocuklar bireysel çocuk terapi sürecine dahil edilmezler. Bu yaş dönemi çocuklarda çocuk danışmanlığı hizmeti daha çok aileye yöneliktir. Bu süreçte çocuğun gelişimsel özelliklerini daha detaylı öğrenmek, sorun yaşadığı durumları netleştirmek ve uygun davranış kalıplarının geliştirilmesi konusunda aileye destek olmak, anne babanın davranışlarını analiz etmek ve çeşitlendirmek çocuk danışmanlığının hedefleri arasında yer almaktadır.

0-6 yaş arası çocuk danışmanlığı; çocukların davranış ve uyum sorunlarının altında yatan dinamiklerin keşfedilmesinde, sorun yaşanan durumun kaynağının fark edilmesi ve çözüm yolları hakkında anne babalara destek olmaktadır.

 

7-13 YAŞ ÇOCUK DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Çocuklar okula başlama dönemiyle birlikte, sosyal hayatın içine adım atarlar. Sorumlulukları okul ile birlikte artan çocuklar aynı zamanda bulunduğu sosyal ortamın kurallarını tanır ve uygulaması gerekir. Okul kuralları ve okulda kendisinden beklenen sorumluluklar evdekinden daha fazladır ve özgürlük alanı daha dardır. Anne babasına istediğini yaptırma konusunda sınırları sürekli esnetmeye çalışan çocuk yeni sosyal rolüne de alışmaya çalışır ve bu noktada bazı problemler ortaya çıkabilir.

7-13 yaş çocuk danışmanlığı anne baba ve çocuk ile başlayıp ihtiyaç duyulduğunda çocuk için faydalı olabilecek bireysel terapi çalışmaları ile desteklenmektedir. Amaç çocuğun bireysel sorunlarıyla baş etme becerileri kazanması, bu süreçte ailenin bilgilendirilmesi, çocuğun çözüm becerilerini geliştirmeye yönelik olarak yönlendirilmesi, çocukla birlikte işbirliği ve uyum içinde ilerleyen ve destekleyici bir ortam oluşturulmasıdır.

 

ÇOCUK DANIŞMANLIĞININ AMACI NEDİR?

Çocuklar yaşadıkları sorunların farkına varamazlar ve ihtiyaçlarını duygusal ve davranışsal bazı mesajlar ile anne babalarına ve sosyal çevrelerine iletirler. Çocuk danışmanlığı ile çocuğun bireysel gelişiminin yaşıtlarına ve cinsiyetine uygun olup olmadığının tespit edilmesi, çocuğun verdiği mesajların doğru algılanması, oluşabilecek davranışsal ve duygusal sorunların önüne geçilmesi ve ortaya çıkan problemin çözüme kavuşturulması amaçlanmaktadır. Ayrıca ailelere çocuğun gelişim sürecinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiği, çocukla ilgili zorlandıkları alanlarda nasıl davranması gerektiği, hangi alanlarda çocuğun desteklenmesi gerektiği konusunda rehberlik edilmektedir.

 

ÇOCUK DANIŞMANLIĞINDA TERAPİ SÜRECİ NASILDIR?

Çocuklarla yürütülen danışmanlık süreci, yetişkinlerle çalışmaktan farklıdır. Yetişkinler kendi iradeleri ile uzmana gitmeye karar verirler ve ne konuda yardım almak istediklerini farkındadırlar. Ancak çocuklar danışmanlık sürecine anne-baba, öğretmen vb. bir yetişkinin yönlendirmesi ile başlarlar.

Yardım sürecine başlandığında anne-baba ve çocukla yapılan değerlendirme görüşmeleri sonucunda sürecin hedefleri açıkça belirlenir. Yardım sürecinde anne-baba, uzman ve gerektiğinde okul arasındaki işbirliği çalışmanın verimliliği için çok önemlidir.

 

ÇOCUK DANIŞMANLIĞINDA HİZMET VERİLEN ALANLAR NELERDİR?

 • Duygusal Ve Davranışsal Sorunlar
 • Ağlama Nöbetleri
 • Uyku Problemleri/ Uyku Alışkanlığı
 • Tuvalet Eğitimi
 • Alt Islatma/Dışkı Kaçırma
 • Parmak Emme
 • Tırnak Yeme
 • Korkular – Kaygılar
 • Yalan Söylemeçocuk_danışmanlığı_mehmet_ulubey
 • Tikler – Takıntılar
 • Saldırganlık – Vurma Davranışı
 • Okul Korkusu/Fobisi
 • Çalma Davranışı
 • İçe Kapanma – Utangaçlık
 • Geç Konuşma
 • Kardeş Kıskançlığı
 • Boşanma Döneminde Çocuk Danışmanlığı
 • Evlat Edinme Süreci Ve Sonrası Çocuk Danışmanlığı
 • Beslenme Ve Yeme Problemi
 • İştahsızlık Ve Yemek Yememe
 • Çocukluk Çağı Depresyonu
 • Gelişim Problemleri
 • Yaygın Gelişimsel Bozukluk
 • Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite (DEHB)
 • Özgüven Eksikliği
 • Öfke (Sinirlilik Dürtü Bozukluğu) – Saldırganlık
 • Yalan Söyleme
 • İnatçılık
 • Bağlanma Problemleri
 • Anne-Baba-Çocuk Üçgeninde Çatışma Ve İletişimsizlik
 • İstismar (Fiziksel, Cinsel, Duygusal, Sosyal)
 • Kabuslar – Gece Korkuları
 • Seçici Sessizlik – Konuşma Problemleri
 • Sosyal Dışlanma Travmalar / Performans Düşüklüğü
 • Tuvalet Sorunları
 • Ebeveyn Kaybı
 • Disiplin Ve Sınır Koyma
 • Anneden Ayrılma Korkusu
 • Cinsel Eğitim – Mastürbasyon
 • Bilgisayar Ve Tablet Bağımlılığı

 

ÇOCUK DANIŞMANLIĞI HİZMETİNİ ONLINE TERAPİ OLARAK ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey son yıllarda oldukça popüler olan e-terapi & Online Terapi uygulamalarına başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir ve etmeye devam etmektedir.

Sizde evinizin rahatlığında, randevu kaçırdım derdi olmadan, istediğiniz anda, hızlı ve güvenilir bir şekilde çocuk danışmanlığı hizmeti almak isterseniz hemen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

 

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey’den Direk Randevu İçin: 0533 644 22 18

Yorum 31

 1. sare says:

  benim çocuğum sürekli yalan söylüyordu. hatta daha kötü şeyler yapıyordu. bu yüzden az dövmedim sonunda baktım ki dayak akıllandırmayacak bende mehmet hocayı buldum iyiki bulmuşum ben çocuğumu kaybettim sanıyordum. ama asıl şimdi kazandım oğlumu her şey için çok teşekkür ederim hocam mehmet hocayı tüm annelere tavsiye ediyorum. gerçekten çok güzel ilgilieniyor şimdi çocuğumun bir abisi de oo

 2. esmeray says:

  mehmet beye sağlıklı ebeveyn olmakla ilgili başvurduk.
  Eşime ve bana yaptığımız doğru ve yanlışları çok güzel gösterdi, aile içi iletişimimizi sağlıklı hale getirdi.
  Kendisi her daim bize destek oldu, seans aralarında süreci takip etti ve sorularımıza hep sabırla cevap verdi.
  Teşekkür ederiz ailemize sağladığı destekler için.

 3. nefise says:

  Okul rehber öğretmeni beni çağırdı. Oğlumla ilgili sıkıntılardan bahsetti. Ama sorun oğlum olsada aslında eşimle bendim. Bu yüzden psikoloğa gitmeye karar verdim. adanada psikolog ararken googleda reklamını gördüğüm bir siteye tıkladım. Ama oradaki uzmanlarında okulda rehber öğretmen olarak çalıştığını mesai dışında terapi yaptıklarını öğrenince vazgeçtim. Bende biraz araştırırken bu siteyi buldum. bir hafta sonraya ancak randevu alabildim. Eşimle ciddi ilişki ve iletişim sorunlarımız vardı. Öyleki artık oğluma yansımaya başlamıştı bu problem. Geçen hafta ilk seansımızı bu günde 2 senansımızı yaptık. mehmet beye çok teşekkür ediyorum. çok iyi bir terapist. İlk seans neler yapabileceğini çalışıp çalışmayacağını söylüyor. Bir kaç doktora genel muyaneye yönlendirdi. 2 hafta olmasına rağmen çok memnunuz. merdiven altı yerlerde zaman kaybetmeyin bence. profesyonel yardım almak istiyorsanız mutlaka bir gidin.

 4. yıldız says:

  Kızım anaokula gidiyor. Ama yaşıtlarından geri beceriler sergiliyordu.Mehmet bey anaokulumuzda seminer vermişti. Bu sitedede adını görünce gittim. Daha önce bir gelişim merkezine götürmüştüm. 3 tane resim çizdirip dikkati eksik dediler. Oysa dikkat testi farklıymış. Mehmet bey kızıma dikkat ve zeka testi uyguladı. kızımın zekasıyla ilgili tüm sıkıntılarını öğrendik. Ofisinde her seans birebir çalışılıyor. seyyar iş yapan bir çok uzman var. Sitede birçok kişinin ismi var ama ben size kesinlikle mehmet beyin merkezini tavsiye ederim. aynı anda 3 psikolog çalışıyor. Her biri farklı alandı çalışıyor. çok teşekkür ediyorum ona.

 5. muhteber says:

  Oğlum 2 haftadır okula gitmiyor. Öğretmeniyle ne yaptıksa olmadı. Daha önce bir pedegoga götürdüm ama dediklerini yapmamıza rağmen çocuk ertesi gün yine gitmedi. Sonra bir yakınımın tavsiyesiyle Mehmet beye gittik. çocuğu dinledi bizi dinledi öğretmenle görüştü. çocukla oyun odasında oyun oynadı. sonra bize okul fobisi olmadığını söyledi. çok şaşırdık. çocuğun ertesi gün okula gideceğini söyledi. şaka gibi geldi önce. oyun terapisi yapmış. ne demek olduğunu bilmiyorum ama sihir gibi. 2 gün oldu 2 haftadır okula gitmeyen oğlum okula gidiyor. Eşimle çok şaşkınız. hiç bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim. Bize ve öğretmene söylediği önerileri yaptık. kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. zaten bir kaç arkadaşıma adını söyleyince bilmelerinden belli ne kadar iyi bir uzman olduğu. herkese tavsiye ederim.

 6. mikail says:

  Çocukla ilgili eşimle sık sık anlaşmazlığa düşüyoruz. Enson okul rehber öğretmenide bir uzmandan yardım almamızı isteyince bizde Mehmet beyden randevu aldık. Kızım doktorlardan korkmasına rağmen Mehmet beyi çok sevdi. 6 seanstır gidiyoruz ve artık herşey daha iyi. çocukla ilgili sorunların aslında bizim karı kocalık ilişkimizden kaynaklandığını görme fırsatı bulduk. aile terapisyle başladık ve çocuk eğitimi konusunda ve çocukla iletişim konusunda gerçekten çok başarılı bir uzman. tespitleri hep nokta atışı. hatalarımızı görmemize sebep oldu. daha önce de bir kaç uzmana gitmiştik. hep bizi suçlar gibi konuşuyorlardı.mehmet bey müthiş bir hatip bence. kendisini tebrik ediyorum

 7. gülsüm says:

  Mehmet beyi bu siteden buldum. Birkaç yıl önce de kızımızı psikoloğa götürmüştüm. Eşimle ciddi sorunlar yaşıyoruz ve bu artık çocuklarımızı etkilemeye başladı. Evdeki tartışmalara şahit olan kızım korkup kanapenin arkasına sığındığında ikimizde yardım almamız gerektiğine karar verdik. Araştırırken internet sitesinde ismine rastladık. Daha öncede görev yaptığım okulda Boşanma ve Çocuk kitabı vardı ismini ordan hatırladım. Hiç vakit kaybeden randevu aldık. Randevu gününü iple çektim. Eşimde birşeyler değişsin istiyordu. İlk seans çok iyi geçti. Kızım oyun odasında oynadı. Ben konuşmaz diyordum ama birlikte oyun oynadılar. Sonra çocuktan önce çift terapisi almamızın daha uygun olacağını söyledi ve çift terapisine başladık. 3 seanstır gidiyoruz. her seans ne yapacağımızı bize anlattı. o yüzden hiç sohbet havasında geçmiyor. gerçekten terapi aldığınızı hissediyorsunuz. herkese tavsiye ederim.

 8. ahmet says:

  Merhaba. Kızımı kreş kaydını yaptırdığımda öğretmenleri kızımda farklılık gördüklerini söylediler ve bizi çocuk psikiyatri bölümüne götürmemizi söylediler. Orada kızıma, “atipik otizim olabilir özel eğitim alması gerekir” tanısı koydular.
  Tabii bizim için çok üzüntülü günlerin başlangıcı oldu. Yoğun ve titiz araştırmalar ve tavsiyeler sonucunda Mehmet Ulubey hocamı bulduk ve ABA terapi ile tanıştık 1 senedir özel ders almaktayız ve eğitimimiz hala devam ediyor.
  Kızımda gözle görülür çok büyük değişiklikler var ve bu bizi çok mutlu ediyor. Bu sıkınları yaşamış bir baba olarak Mehmet bey ve ekibine çok teşekkür ederiz. Mehmet beyin yoğun eğitim ve çabalarının faydasını anlatılmaz. İyi ki varsınız…

 9. sema says:

  Benim hayatta en çok önem verdiğim şey sevgi. Ben en sevdiğim varlığım kızımın, güven, sevgi, dostluk aşılayan değerlerini görünce ne kadar doğru yerde olduğumu bir kez daha iyi anlıyorum. Mehmet bey ile tanışmaya gittiğimde hiç ummadığım bir ilgiyle karşılaştım. Sanki misafirliğe gitmiş gibi hissettim, kızım hiç yadırgamadan ortama ayak uydurdu. Sonraki günlerde kızımın iletişiminin daha iyi ifade edebilen biri haline döndüğünün ve bu süreçte koşulsuz sevginin kişiye nasıl güven verdiğini görmüş oldum.

 10. emel says:

  a bizden desteklerini esirgemeyen Mehmet bey ne kadar teşekkür etsek az. Bu sektörde işini bu kadar seven, kendini sürekli olarak geliştiren, her gün yeni bir yöntem sunan, çocukları önemseyen ve ailelerine değer veren birini daha görmedim. Bizim Mehmet beyi bırakmaya hiç niyetimiz yok.

 11. ayşegül says:

  Mehmet bey ile ilgili ilk aklıma gelen, beni etkileyen nokta oğlum ile iletişimi oldu. Daha öncesinde değil oğlum ile iletişim kurmaya çalışıp onu gözlemleyen; yaptıkları en iyi şey ağlamasını izlemek ve benim anne olarak duygularımı göz ardı etmemi bekleyen sözde özel eğitimcilerle karşılaşmıştım.
  Oğlum zamanla eğitiminin bir parçası olarak. Bu da dışarıdan gözle görülür bir değişim sağladı. Mehmet bey bu süreçte hiçbir doktor kontrolümüzde bizi yalnız bırakmadı ve tüm ekibinin çalışmalarını gerektiğinde raporladı. Fakat bu profesyonelliğinin yanında beni asıl etkileyen ailemizin bir üyesi kadar samimi ve içten oluşuydu.

 12. nimet says:

  mehmet bey’le yakın bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştık; oğlumun yaşadığı tatsız bir olay üzerine hiç vakit kaybetmeden başvurduğumuzmehmet hocamın oğlumla gerçekleştirdiği 3 seanslık bireysel terapi ile yaşadığımız sorun travmaya dönüşmeden çok kısa sürede çözüme ulaştık. Samimi yaklaşımıyla 12 yaşındaki oğlumun güvenini kazanarak ilerideki yaşamı için çok büyük bir olumsuzluk yaratacak durumu bertaraf etmemizi sağlayan mehmethocamıza ailecek minnettarız.

 13. ipek says:

  kızım uyuyordu bende abisini okula götürmek için beş on dakikalığına onu evde yalnız bırakmıştım o esnada uyanmış ağlıyordu. o günden beri beni bir adım bırakmıyor bunun çocuğum üzerinde olumsuz etki bırakmasından çok korkuyorum. düzeltebilme şansım var mı acaba

 14. aliye says:

  hocamla boşanmaya karar verdiğimiz bir dönemde tanıştık. çocuk danışmanlığı için gittik. çocuğumuza bunu nasıl anlatabiliriz diye. gerçekten çok yardımcı oldu mehmet beyin çocuklarla arasında müthiş bir dili var çok teşekkür ederim çok ilginç gelecek ama mehmet bey sayesinde mutlu bir boşanma geçirdik …

 15. zeynep says:

  hocam çocuğum yalan söylüyor. ama öyle böyle değil arkadaşlarına zarar verrirmiş hırsızlık yaparmış ne dövme kaldı ne konuşma her yolu denedim. size gelmem imkansız maddi imkanlarım böyle bir bütçeye yetmiyor. ama çocuğumu da ne yapacağımı şaşırdım belki buradan bir tavsiye de bulunursunuz diye yazdım. nasıl davranırsam bunları bırakır hocam lütfen yardım edin

 16. naciye says:

  hocam daha önce size çift danışmanlığı için gelmiştik ve çok mutlu bir şekilde çıktık ordan hala da çok şükür mutluyuz. hata iki de çocuğumuz oldu. ama büyük çocuğum diğerini o kadar kısanıyor ki nasıl davranacağımı bilemiyorum.. ne desem ne yapsam olmuyor. gizlice zarar verecek diye korkuyorum. yine gelmek istiyrodum ama artık biz şehir dışındayız oraya gelemiyorum buradan yapabileceğiniz bir şey var mı acaba

 17. selin says:

  kızım ağlama nöbetlerinden bıktım usandım ve ne yapacağımı bilmiyorum. doktora götürüyorum dikkat eksikliği var diyor. ne yapmak lazım diyorum okula başladıktan sonra ilaç kullanmaya başlayacaz diyor ama o zamana kadar hep böyle mi olacak hem ilaç önür boyu kullanılacak diyor. lütfen yardım edin ben başka şehirdeyim adanaya gelemiyorum nasıll yaparız

 18. Ayşegül says:

  Oglum çok çalışkan bir öğrenci ama futbol konusunda çok yeteneksiz. Eve her gün ağlayarak geliyor. Bu yüzden hiç arkadaşının olmadığını düşünüyor okula gidip öğretmenle konuştum a öğretmen dünyanın kendisi etrafında donmedigini öğrenmeli diye cevap verdi oglumun mutsuzluğu beni çok üzüyor di ne yapacağımı bilemeyince Mehmet beyi buldum. Şimdi oğlum la beraber çok güzel bir oyun yazdilar. O oyunu arkadaş larina kendisi öğretti artık oyun kuruyor. Çok mutlu çok teşekkür Mehmet bey bir anne olarak bana bahsettiğiniz mutluluğu anlatamama

 19. Ayşegül says:

  Oğlum bir tek Mehmet beyi dinliyor onunla zaman geçirmeye bayiliyordu. İlk defa oğlumu birini dinlerken görüyorum sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Yıllardır inatla bagirisi ağlama nöbetleri derken kendimizi Mehmet Bey’in yanında buldujk çok şükür teşekkür ederim

 20. Ayşegül says:

  Oğlum bir tek Mehmet beyi dinliyor onunla zaman geçirmeye bayiliyordu. İlk defa oğlumu birini dinlerken görüyorum sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Yıllardır inatla bagirisi ağlama nöbetleri derken kendimizi Mehmet Bey’in yanında buldujk çok şükür teşekkür ederim

 21. Ferhat alpan says:

  Iyi günler hocam 13 yaşında kızım var hocam kendisinde güven problemi var hocam öğretmenleri bana dedikleri çok utangaç bir yapısı var diyorlar derslere utangaç olduğu için bildiği seyide söylemiyor bu konuda bize bir yol gosterseniz sevinirim hocam

 22. nergiz says:

  3 yaşındaki oğluma tuvalet eğitimi verirken karşılaştığım sorunların üstesinden gelemeyince bir uzmana danışmaya kararı verdik. Değerlendirme seansından sonra oyun terapisine başladık. 6 seanstan sonra çocuğumun tuvalet problemi çözülmüştü. Kendisine çok teşekkür ederiz
  çocuk konusunda mehmet bey bir numara bence

 23. bilal says:

  6 yaşındaki kızımın yeni ortamlarda çok çekingen ve aşırı kaygılı olması, insanların yanında hiç konuşmaması sebebi ile kendisine danışmıştık. Her şeyden önce, hiç tereddüt etmeden önerebileceğimiz biri. Kızım ile 7 seans oyun terapisi yaptılar. Karşımızda kızıma, bize yardımcı olmak isteyen bir uzman gibi davrandı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

 24. mirelay says:

  7 yaşındaki çocuğumun çok öfkeli olması ve yerinde duramaması nedeniyle daha önce birçok kişiye gittik, doktorlar hiperaktivitesi olduğunu ve ilaç kullanması gerektiğini söylediler, ilaç kullanmak istemediğimiz için Mehmet beye gittik, kendisi bize birçok bilgi verdi ve ilgilendi. ilaçsız tedaviye başladık ve oğlumuza hiç olmadığı kadar iyi geldi.

 25. İskender says:

  Mehmet beyi internetten araştırırken buldum ve hem aldığı eğitimlerden hem de danışanların olumlu yorumlarından etkilenerek oğlum için destek aldım. Tüm personelin ilgisi cok güzel. Mehmet bey gercekten konuya nasıl yaklaşılacağını çok iyi bilen net tespitler yapan ve bu konuda sizi de ikna edebilen biri. Değerlendirmelerini ve çözum önerilerini çok iyi buldum. İletişim konusunda büyükler ile de çocuklar ile de çok başarılı. Tercih ettiğim için çok memnunum. Yardım almak isteyenler için de kesinlikle tavsiye ederim. Teşekkürler..

 26. Müge says:

  Kızıma kardeşini benimsetememistim. Ne soylediysem ne anlattiysam anlatamadim. Okulda sınıf arkadasinint annesiyle konusurken aynı problemi yaşadıklarından bahsetti en sonunda bir yana gittik dedi ve banada tavsiye etti. Psikolog Mehmet hocayı söylediler. Bazen biz anne babalar bir yyere takılıp hep o yerde sayıyoruz. Mehmet hocam da aynı şeyi söyledi ama farklı bir dille ve o kadar güzel anladı ki ben aylardır uğraştı gimi bir kere de yaptı
  Eline emeğine sağlık gerçek alanında uzman işini bolen birisi tavsiye ediyorum

 27. Fadime says:

  Mehmet Ulubey hocam bir harika ben Kayseri’de yaşıyorum iki çocuğum var ama bir tanesi o kadar ağlıyor ki ev sahibi sırf bu yüzden bizi evden çıkartmak istedi. Devlette gitmedihim doktor kalmadı ne yapacağımı şaşırmıştım artık instegram da gördüm Mehmet Ulubey hocamı sonra web sayfasını karıştırırken bu makaleye rast geldim. Oğlumda dikkat eksikliği olduğunu biliyordum ama çözüm çok uzak gibi geliyordu. Online terapi yazısını da görünce hemen iletişime geçtim. Çünkü eşim kesinlikle psikologa gitmiyor du. Hocam çocuklar la ilgili onlara ulaşabilecek tüm dilleri öğrenmiş alanında uzman ve bilgili olduğunu cocuguma bakisiyla bile belli etti hakkını ödeyemem kesinlikle çizgi film heyecanıyla hocamı dinliyor di ilk seansta n sonra kesinlikle tavsiye ederim ben kurtuldum sizde kurtulun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir