Hizmetlerim

HİZMETLERİM 

Lisans, yüksek lisans ve çalışma hayatı boyunca yurt içi & yurt dışı üniversite ve alan derneklerinden psikoloji üzerine birçok eğitim alan Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey; çocuk ve ergen danışmanlığı, aile ve çift danışmanlığı, evlilik öncesi danışmanlık, cinsel terapi, profesyonel koçluk, online terapi ve psikoterapi hizmetleri vermektedir. Ayrıca birçok okul ve kurumda eğitim ve seminerlere devam etmektedir.

 

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, üniversite eğitim ve organizasyonlarından fırsat buldukça Adana, İstanbul, Ankara, Afyon, Konya, Gaziantep ve Malatya illerinde aileçocukergen ve cinsel sorunlar alanında psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinde bilişsel davranışçı ve çözüm odaklı terapiyi benimseyen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, bireylerin ihtiyaç duyduğu iyilik halinin korunmasında önleyici rehberlik ilkelerine önem vermektedir. Gizlilik ilkesine önem veren, kendisine destek için başvuran kişilerin problemlerini onları yargılamadan, eleştirmeden ve ön yargısız şekilde dinleyen Ulubey, daha sonra psikolojik danışmanlık sürecine başlamaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi ışığında hareket ederek kendisine başvuran kişilere en uygun hizmeti, en ideal sürede vermeyi hedefleyen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, günümüzün rahatsızlıkları olan depresyonstrespanik atak ve obsesyon(takıntılar) üzerine psikoterapi seanslarıyürütmektedir.

 

AİLE VE EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

Aile ve evlilik danışmanlığı hizmeti veren Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubeymutlu çiftler ve aileler oluşturmak amacıyla çiftlerin aile içerisinde yaşadığı iletişim problemlerigüven sorunlarıcinsel problemler ve çocukla ilgili olan davranış problemlerinde ailelere kalıcı ve etkili çözümler sunmaktadır.

Bir çatı altında yaşayan anne, baba ve çocukların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmeleri adına ilişki ve iletişim problemleri yaşayan aile ve çiftlere, ayrılma ve boşanma sürecindeki bireylere, aldatmasınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Ailelere yaşamış oldukları problemlere yönelik uygun davranış yöntemleri sunmakta ve daha faydalı olabilecek devlet ya da özel kurumlar varsa gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır.

 

CİNSEL TERAPİ

Cinsel Terapi alanında tüm Türkiye’den danışanları olan Ulubey, erkeklerde ve kadınlarda görülen cinsel sorunlar (vajinismuserken boşalmacinsel isteksizlikereksiyon sorunusertleşememe vb.) üzerinde oldukça başarılı terapiler gerçekleştirmektedir. Özellikle birçok kadının korkulu rüyası olan vajinismus (cinsel ilişkiye girememe ya da ağrılı girme) konusunda ve erkeklerde en fazla görülen erken boşalma ve ereksiyon (sertleşememe) problemini birkaç seansta birey ya da aileler için sorun olmaktan çıkarmaktadır. Uzman Psikolojik Danışman & Cinsel Danışman Mehmet Ulubey ile cinsel problemleriniz özellikle de vainismus ve erken boşalma artık kimse için sorun olmayacak, diyebiliriz.

 

ÇOCUK VE ERGEN DANIŞMANLIĞI

Çocuk ve ergenler üzerinde olan çalışmalarını Psikolojik Danışmanlık ve Öğrenci Koçluğu kapsamında sürdüren Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey; çocuk ve ergenlerde görülen uyum ve davranış problemleriiletişim problemleridikkat dağınıklığıderse odaklanamama ve ders çalışmama gibi konularda ailelere rehberlik ederek bu problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Ulubeyçocuk ve ergen danışmanlığı alanında saldırganlıkyalan söylemeçalmakardeş kıskançlığıkarşı gelme bozukluğualt ıslatmadışkı kaçırmaparmak emmekekemeliktiklertırnak yememastürbasyonaşırı çekingen ve içe kapanıklıkfobileruyku bozukluklarıyeme bozukluklarıdikkat eksikliği/dağınıklığı ve hiperaktiviteöğrenme güçlüğüergenlerde okul başarısızlığıkimlik karmaşasısınav kaygısıokul reddi gibi problemleri öncelikle uygun test ve tekniklerle tespit etmekte daha sonra çocuğun içerisinde bulunmuş olduğu dönemin özelliklerine uygun, bireye özgü teknik ve yöntemlerle çözüme kavuşturmaktadır.

 

PROFESYONEL KOÇLUK

Ülkemizde koçluk hizmeti daha çok öğrenci koçluğu ve yaşam koçluğu olarak bilinmektedir. Oysa profesyonel koçluk kişilerin duygusal ve düşünsel potansiyellerini ortaya çıkararak, harekete geçmelerini sağlamaya yöneliktir. Özenle seçilmiş bilgiler ve uygulamalar ile gerçek bir koçluk hizmeti almak isterseniz sizlerde Uzman Psikolojik Danışman ve Profesyonel Koç olan Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

 

PSİKOLOJİK TESTLER UYGULAMALARI

Ailelerin çocuklarını daha yakından ve objektif tanıması için psikolojik testler uygulayan Ulubey, bilimsel ve genel geçerliliği sağlanmış zeka (wısc-r zeka testi), kişilik ve mesleki yönelim testleri uygulama becerisine ve yetkinliğine sahiptir. Bu kapsamda Türkiye’nin birçok ilinde üstün zekâlılar atölyesiakıl oyunları atölyesi ve değerler atölyesi açarak çocukların gelişimine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

 

ONLINE TERAPİ

Online Terapi profesyonel ruh sağlığı hizmetlerinin internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.  Oldukça etkin, hızlı, güvenilir, kolay ve zaman kazandırıcı bir yöntem olması sebebi ile kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Online terapi genellikle fiziksel kısıtlamalar nedeniyle evinden ayrılamayan kişiler, kimliğini saklamak isteyen kişiler, internet kullanımına alışkın gençler, daha esnek çalışma saatlerinden yararlanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey son yıllarda oldukça popüler olan e-terapi & Online Terapi uygulamalarına başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Yorum 6

 1. Missa Gen says:

  Merhaba, escinsellikten kurtulmak için tedavi var mı sizde?

 2. S.A says:

  Merhabalar hocam
  Benim 4. sınıfa giden bir kız kardeşim var geç konuşuyor geç algılıyor sınavda kağıdı yavas okuyor diye yetistiremiyor okulda sürekli ona karışanlar oluyor özgüveni yok ona sürekli kitap okutmaya çalıştırıyorum gelişsin diye ama sanırım pek bir yararı olmadı.
  Yardımcı olursanız çok seviniriz iyi günler.

 3. Aleksandrina Rasheva says:

  Ayle sorunlardan dolayi artik bir profedionelle konusmaya karar verdim. Bana bir termin yapabilirmisiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir