Psikolojik Danışmanlık Ön Görüşme Formu

Merhaba ben Mehmet ULUBEY, öncelikle nasılsınız?

Sizlerden Telefon araması, Whatsap ya da sosyal medya ile birçok talep ve soru gelmektedir. Öncelikle ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. Bu taleplere cevap verme çabasıyla çoğu zaman acil psikolojik danışmaya ihtiyacı olan kişilere hizmet vermekte gecikiyorum ya da geri dönüt yapamıyorum.

Sizlere daha iyi ve etkili hizmet verebilmek ve daha hızlı dönebilmek için ön görüşme formu hazırladım. Formu doldurduğunuzda hemen tarafınıza dönülecektir.

Size hemen cevap verebilmek için:

Psikolojik Danışmanlık Ön Görüşme Formu Mehmet Ulubey’den alacağınız hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek ve koşullar üzerinde anlaştığımızı onaylamak için hazırlanmıştır.

Mehmet Ulubey uzman bir psikolojik danışman ve psikoterapist, yazardır. Psikoterapi seanslarını daha çok evlilik öncesi, aile, çocuk ve cinsellik üzerine yapmaktadır.

Psikoterapist mehmet Ulubey hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Psikolojik danışmanlık seanslarımda;

Kişiye özel en uygun psikoterapi yöntemini seçmeye özen gösteririm. Psikoterapi ekolünü seçerken kişiye olan faydasına, çözüm odaklı ve kısa süreli olmasına dikkat ederim.

Gerektiğinde zeka, gelişim, kişilik testleri ve psikolojik ölçeklerle değerlendirme yapılmaktadır.

Burada kullandığımız yöntemlerin sizin yaşadığınız duruma uygun olmadığı değerlendirilirse veya psikiyatrik bir durum tespit edilirse sizi bir psikiyatra veya ilgili uzmana yönlendirmekteyiz.

Danışanın veya psikoloğun görüşmeleri çeşitli sebeplerle devam ettirmeme veya sonlandırma hakkı vardır. Bu durumda tavsiyemiz; bir sonlandırma seansı yapılarak sürecin değerlendirilmesi ve yapılan müdahalelerin üzerinden geçilmesidir.

Psikolojik danışmanlık seanslarımızda gizlilik ve güvenirlilik çok önemlidir. Bundan dolayı seanslarımız kesinlikle ikinci bir kişiyle paylaşılmayacaktır. Online seans yapılacaksa herhangi bir sekilde iki tarafta kayıt altına almayacaktır.

Bize verdiğiniz her türlü kişisel bilgi, seans notları veya raporlar gizli tutulur, hiçbir şekilde izniniz ve onayınız olmadan başka kişi veya kurumlarla paylaşılmaz. Sadece kişinin kendine veya bir başkasına zarar vermesi gibi riskli bir durum söz konusu olduğunda bu ilke işletilmez.

Seanslar ortalama 50 dakika sürer ve ‘haftada bir kez’ olarak planlanır. Ancak seans sıklığı ihtiyacınıza veya talebinize göre arttırılabilir ya da azaltılabilir.

İlk değerlendirme görüşmesi ve diğer görüşmeler aynı ücrete tabidir.

Randevunuzu iptal etmek isterseniz, en az bir gün öncesinden haber vermeniz gerekir.

Randevuya geç kaldığınızda, görüşmenizin bitiş saatini uzatmak mümkün değildir.

İletişim bilgileriniz; tanıtım, bilgi ve duyurular için kullanılacaktır.