HAKKIMDA

PSİKOTERAPİST MEHMET ULUBEY KİMDİR?

            Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan Mehmet Ulubey, mezun olduğu sene Uludağ Üniversitesi’ nde çalışmaya başlamıştır. 2009 yılında üniversitedeki işinden ayrılarak kendi iş yerini kurmuştur. Yüksek lisans eğitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde tamamlayan Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, yüksek lisansı boyunca “Mükemmeliyetçilik ve Değerler” konusunda çalışmalar yapmıştır. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra yurt içi & yurt dışı üniversite ve alan derneklerinden psikoloji üzerine birçok eğitim alan Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, şuan da doktora çalışmalarına devam etmektedir. Doktora sürecinde birçok devlet ve özel üniversitenin;

 • Aile ve Evlilik Danışmanlığı,psikolog_mehmet_ulubey_adana
 • Aile ve Yaşam Koçluğu,
 • Cinsel Terapi,
 • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı,
 • Hızlı Okuma Eğitmenliği,
 • Akıl-Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği,
 • Üstün Zekalılar Eğitimi,
 • Profesyonel Koçluk,
 • Objektif Testler,
 • Projektif Testler,
 • Dikkat Dağınıklığı Tedavisi, 
 • Wısc-r Zeka Testi eğitimlerinin organizasyon ve eğitmenliği yapmaktadır.

Sürekli eğitimlerine devam eden  Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, aynı zamanda Türkiye, Azerbaycan ve Almanya’da eğitim alan yüzlerce öğrencisinin danışmanlığını ve süpervizyonunu takip etmektedir.

 

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, üniversite eğitim ve organizasyonlarından fırsat buldukça İstanbul, Ankara, Afyon, Konya, Gaziantep ve Malatya illerinde aile, çocuk, ergen ve cinsel sorunlar alanında psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinde bilişsel davranışçı ve çözüm odaklı terapiyi benimseyen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, bireylerin ihtiyaç duyduğu iyilik halinin korunmasında önleyici rehberlik ilkelerine önem vermektedir. Gizlilik ilkesine önem veren, kendisine destek için başvuran kişilerin problemlerini onları yargılamadan, eleştirmeden ve ön yargısız şekilde dinleyen Ulubey, daha sonra psikolojik danışmanlık sürecine başlamaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi ışığında hareket ederek kendisine başvuran kişilere en uygun hizmeti, en ideal sürede vermeyi hedefleyen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, günümüzün rahatsızlıkları olan depresyon, stres, panik atak ve obsesyon(takıntılar) üzerine psikoterapi seansları yürütmektedir.

 

AİLE VE EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

Aile ve evlilik danışmanlığı hizmeti veren Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, mutlu çiftler ve aileler oluşturmak amacıyla çiftlerin aile içerisinde yaşadığı iletişim problemleri, güven sorunları, cinsel problemler ve çocukla ilgili olan davranış problemlerinde ailelere kalıcı ve etkili çözümler sunmaktadır.

Bir çatı altında yaşayan anne, baba ve çocukların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmeleri adına ilişki ve iletişim problemleri yaşayan aile ve çiftlere, ayrılma ve boşanma sürecindeki bireylere, aldatma, sınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Ailelere yaşamış oldukları problemlere yönelik uygun davranış yöntemleri sunmakta ve daha faydalı olabilecek devlet ya da özel kurumlar varsa gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır.

 

CİNSEL TERAPİ

Cinsel Terapi alanında tüm Türkiye’den danışanları olan Ulubey, erkeklerde ve kadınlarda görülen cinsel sorunlar (vajinismus, erken boşalma, cinsel isteksizlik, ereksiyon sorunu, sertleşememe vb.) üzerinde oldukça başarılı terapiler gerçekleştirmektedir. Özellikle birçok kadının korkulu rüyası olan vajinismus (cinsel ilişkiye girememe ya da ağrılı girme) konusunda ve erkeklerde en fazla görülen erken boşalma ve ereksiyon (sertleşememe) problemini birkaç seansta birey ya da aileler için sorun olmaktan çıkarmaktadır. Uzman Psikolojik Danışman & Cinsel Terapist Mehmet Ulubey ile cinsel problemleriniz özellikle de vainismus ve erken boşalma artık kimse için sorun olmayacak, diyebiliriz.

 

ÇOCUK VE ERGEN DANIŞMANLIĞI

Çocuk ve ergenler üzerinde olan çalışmalarını Psikolojik Danışmanlık ve Öğrenci Koçluğu kapsamında sürdüren Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey; çocuk ve ergenlerde görülen uyum ve davranış problemleri, iletişim problemleri, dikkat dağınıklığı, derse odaklanamama ve ders çalışmama gibi konularda ailelere rehberlik ederek bu problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Ulubey; çocuk ve ergen danışmanlığı alanında saldırganlık, yalan söyleme, çalma, kardeş kıskançlığı, karşı gelme bozukluğu, alt ıslatma, dışkı kaçırma, parmak emme, kekemelik, tikler, tırnak yeme, mastürbasyon, aşırı çekingen ve içe kapanıklık, fobiler, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları, dikkat eksikliği/dağınıklığı ve hiperaktivite, öğrenme güçlüğü, ergenlerde okul başarısızlığı, kimlik karmaşası, sınav kaygısı, okul reddi gibi problemleri öncelikle uygun test ve tekniklerle tespit etmekte daha sonra çocuğun içerisinde bulunmuş olduğu dönemin özelliklerine uygun, bireye özgü teknik ve yöntemlerle çözüme kavuşturmaktadır.

 

PROFESYONEL KOÇLUK

Ülkemizde koçluk hizmeti daha çok öğrenci koçluğu ve yaşam koçluğu olarak bilinmektedir. Oysa profesyonel koçluk kişilerin duygusal ve düşünsel potansiyellerini ortaya çıkararak, harekete geçmelerini sağlamaya yöneliktir. Özenle seçilmiş bilgiler ve uygulamalar ile gerçek bir koçluk hizmeti almak isterseniz sizlerde Uzman Psikolojik Danışman ve Profesyonel Koç olan Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

 

PSİKOLOJİK TESTLER UYGULAMALARI

Ailelerin çocuklarını daha yakından ve objektif tanıması için psikolojik testler uygulayan Ulubey, bilimsel ve genel geçerliliği sağlanmış zeka (wısc-r zeka testi), kişilik ve mesleki yönelim testleri uygulama becerisine ve yetkinliğine sahiptir. Bu kapsamda Türkiye’nin birçok ilinde üstün zekâlılar atölyesi, akıl oyunları atölyesi ve değerler atölyesi açarak çocukların gelişimine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

 

ONLINE TERAPİ

Online Terapi profesyonel ruh sağlığı hizmetlerinin internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.  Oldukça etkin, hızlı, güvenilir, kolay ve zaman kazandırıcı bir yöntem olması sebebi ile kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Online terapi genellikle fiziksel kısıtlamalar nedeniyle evinden ayrılamayan kişiler, kimliğini saklamak isteyen kişiler, internet kullanımına alışkın gençler, daha esnek çalışma saatlerinden yararlanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey son yıllarda oldukça popüler olan e-terapi & Online Terapi uygulamalarına başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Sizde evinizin rahatlığında, randevu kaçırdım derdi olmadan, istediğiniz anda, hızlı ve güvenilir bir şekilde terapi almak isterseniz hemen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

 

Sizlerde alanında uzman ve yetkin bir terapistle görüşmek isterseniz;

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey’den Direk Randevu İçin: 0533 644 22 18

EnglishTürkçe